среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА СЕ СЕЌАВА НА ТОШЕ ПРОЕСКИ: На овој ден, пред 15...
spot_img

МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА СЕ СЕЌАВА НА ТОШЕ ПРОЕСКИ: На овој ден, пред 15 години, Тоше пееше – хуманитарен концерт посветен на децата и училиштата (ФОТО)

На денешен ден точно пред 15 години на градскиот стадион во Скопје, легендарниот музичар Тоше Проески го одржа својот последен хуманитарен концерт, посветен на училиштата во Македонија.

Во таа чест, вечерва под наслов „Со љубов за Тоше“, од 19:00 часот на платото на Гумење во Крушево, пред спомен куќата на Тоше Проески, ќе се одржи концерт во спомен и сеќавање на големата наша и балканска музичка ѕвезда.

И твитерџиите се сеќаваат на последниот концерт на Тоше:

https://twitter.com/Carevata_Kerka/status/1577564306228535296?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1577564306228535296%7Ctwgr%5E1b7b51073c6420a79a29071c818ca65922d1209d%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fskopjeinfo.mk%2Fna-ovoj-den-pred-15-godini-toshe-peeshe-koncertot-beshe-posveten-na-uchilishtata

https://twitter.com/ekvilibrija/status/1577543907893731328?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1577543907893731328%7Ctwgr%5E1b7b51073c6420a79a29071c818ca65922d1209d%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fskopjeinfo.mk%2Fna-ovoj-den-pred-15-godini-toshe-peeshe-koncertot-beshe-posveten-na-uchilishtata

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ