среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаМакедонија да се насочи кон домашното производство
spot_img

Македонија да се насочи кон домашното производство

Увезуваме храна по поскапа цена која можеме да ја произведуваме во нашата земја, реагираат производителите на земјоделки култури.Тие велат дека само во охридскиот регион има дури 70 проценти необработена почва но нема кој да ги работи нивите и апелираат до граѓаните во време на инфлација да се насочат кон домашното производство.

Професорите пак на став дека младите во трка за подобар живот не сакаат да работата на нива туку својата иднина ја гледаат надвор од нашата држава.

Инаку цените на производите во земјава од ден во ден растат а граѓаните стравуваат од нови поскапувања и за велигденските празници.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ