среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМакедонија ги ужива последните топли денови за оваа година: Месечната прогноза ни...
spot_img

Македонија ги ужива последните топли денови за оваа година: Месечната прогноза ни носи дожд, потоа и студ – еве кога ни доаѓа и првиот снег!

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево и топло со мала облачност попладне. Ќе дува слаб северозападен ветер.

Во четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во петок пак ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Во сабота времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ