сабота, септември 30, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонија„Лудиот Милојко“ - Саше Политико му заблагодари на Ахмети: Без ДУИ бродот...
spot_img

„Лудиот Милојко“ – Саше Политико му заблагодари на Ахмети: Без ДУИ бродот на Македонија ќе скршнеше кон Москва!

Многу ми е важно за кого Албанците гласаат на избори и тие гласаат за ДУИ. Очигледно дека тие во ДУИ гледаат партија што работи за нивните интереси и за интересите на државата, вели Саше Политико.

Од ДУИ ни испратија видео, во кое „креатори на јавното мислење“ зборуваат за 20-годишното постоење и политичко делување на ДУИ.

За Саше Политико, „бродот“ на Македонија одмана ќе скршнел кон Москва, доколку не била партијата на Али Ахмети, цврсто да го одржува курсот кон Вашингтон и кон Брисел.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ