петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЛокаланиот пат од Шашаварлија до Кошево и Почивало е во завршна фаза...
spot_img

Локаланиот пат од Шашаварлија до Кошево и Почивало е во завршна фаза – Штипјани заслужуваат модерна и урбана инфраструктура (ФОТО)

Денес заедно со директорот на Бирото за регионален развој, извршивме увид на завршната фаза од изградбата на локалниот пат од Шашаварлија до Кошево и Почивало.

Овој патен правец е во должина од еден километар и во вкупна вредност од 5 милиони денари.

Остануваме посветени на идејата да имаме пристап и развој на секое населено место во нашата општина.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ