вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМузикаЛозано со морничаво откритие: Добивам понуди да пеам на погреби и разводи...
spot_img

Лозано со морничаво откритие: Добивам понуди да пеам на погреби и разводи (ВИДЕО)

Одличниот пејач и скромно момче од Кичево, Влатко Лозановкси, веќе 10 години како ја гради својата музичка кариера. И по една деценија Лозано не е променет, тој и понатаму е ненаметлив, коректен и супер-културен.

Неодамна тој ја објави неговата песна под наслов „После полноќ“, па токму тоа беше и причината да биде гостин во естрадниот магазин – „Бекстејџ“.

Освен за новата песна, Лозано зборувапе за најчудната понуда која ја добил за настап. „Добивам понуди да пеам на погреби, свадби разводи … во такви моменти јас и мојот тим не знаеме како да реагираме. Но, мораме да се навикнеме“, изјави Влатко.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ