недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаЛиде Лиде: Заради Венко Филипче останав без работа
spot_img

Лиде Лиде: Заради Венко Филипче останав без работа

Кога на почетокот на пандемијата тогашниот министер за здравство Венко Филипче секојдневно одржуваше пресови за да ги соопшти бројките на заразени и починати од корона, меѓу пораките што ги добиваше беа и оние на извесна Лиде Лиде. Зад Лиде Лиде се крие Лидија Гиновска, која во разговор за „Репортер“ откри дека сето ова со министерот почнало од забава, за да си направи да ѝ е интересно.

На почетокот не знаела дека постои корона и целата ситуација не ја сфатила сериозно. За Филипче, пак, знаела дека е хирург, ама не и дека во меѓувреме станал министер.

„Мислам дека на сите жени им се допаѓаше, само што не сакаа да кажат јавно“.

Но, тоа што почнало како шега за да им е забавно неа и на блиските, на Лидија ѝ донело проблеми на работа, во фирмата за обезбедување. Се соочила со мобинг, а шефовите ѝ забраниле јавно да праќа пораки. „Еден од нив ми рече: ‘Јас ќе се погрижам да не останеш овде’, и после некое време, поради притисоците си дадов отказ“, вели таа.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ