петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаЛегендарниот Борко Ристовски ќе биде еден од петте водители на годинашниот „Макфест“
spot_img

Легендарниот Борко Ристовски ќе биде еден од петте водители на годинашниот „Макфест“

Борко Ристовски е еден од петте водители на годинашниот „Макфест“

Вечерва во Штип започнува 37. издание на еден од најреномираните фестивали во македонската музичка историја „Макфест“ 2022.

На сцената во Домот на културата „Ацо Шопов“, вечерва ќе се одржи првата фестивалска вечер посветена на младите ѕвезди.

Ова  издание на фестивалот ќе биде различно по многу работи. Втората вечер ќе биде ревијална, нема да има победници.

Новина е што фестивалот ќе го водат дури пет водители. Двајца главни водители ќе бидат Марјана Станојковска и Димитар Атанасовски, додека, пак, во улога на презентери-ѕвезди ќе бидат Лила Филиповска, Миланка Рашиќ, Јана Бурчевска и познатиот ракометар Борко Ристовски.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ