сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаСпортЛегендарна фотографија: Белград ги здружи НБА ѕвездите, Перо Антиќ позираше со Никола...
spot_img

Легендарна фотографија: Белград ги здружи НБА ѕвездите, Перо Антиќ позираше со Никола Јокиќ (ФОТО)

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, деновиве се наоѓа во Белград, каде оваа недела се игра завршницата од Евролигата.

Екс- репрезентативецот на Македонија македонски е дел од многуте легенди кои се присутни во српската престолнина. Тој се најде во друштво со Никола Јокиќ, кој го искористи слободното време за да биде дел од кошаркарскиот спектакл во „Штарк Арена“.

Белград вторпат во четири години е домаќин на најдобрите европски екипи.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ