сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаЛамбе за првпат се обрати до гласот на Македонија: Народе мој ви...
spot_img

Ламбе за првпат се обрати до гласот на Македонија: Народе мој ви благодарам за вашата искрена поддршка!

Откако неодамна излезе од притвор пејачот Ламбе Алабаковски на социјалните мрежи се заблагодари за поддршката која му ја дадоа граѓаните.

-Народе мој Ви благодарам за Вашата искрена поткрепа! Ве љубам од длабочината на срцето и душата!, пишува тој.

Против него се води постапка за палењето на влезот на бугарски клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ