петок, март 31, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаЛамбе го запали предлогот пред Влада: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата...
spot_img

Ламбе го запали предлогот пред Влада: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка

– Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка, му порача денеска на властите пејачот Ламбе Алабаковски, кој со македонската химна го отвори денешниот протест против францускиот предлог.
Алабаковски порача дека Преспанскиот договор, Договорот со Бугарија и францускиот предлог се фашизам и симболично го запали листот на кој беа испишани овие штетни договори за Македонија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ