вторник, март 21, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsКонечно лишен од слобода, приведен криминалец од Штип за издржување на 26-месечна...
spot_img

Конечно лишен од слобода, приведен криминалец од Штип за издржување на 26-месечна казна затвор

Денеска (01.08.2022) во 11.20 часот на улица „Перо Наков“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Џ.Џ.(21) од Штип.

Тој бил баран по централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Куманово за издржување казна затвор од две години и два месеци за сторени кривични дела по член 235, член 236 и член 383 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправната установа за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ