среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаКолев со нова провокација: Македонија бара начин сама да си стави вето...
spot_img

Колев со нова провокација: Македонија бара начин сама да си стави вето на патот кон ЕУ!

Македонија бара начин да стави вето на патот кон ЕУ. Нема да ме чуди многу брзо РСМ да добие жолт картон од Европската комисија, изјави Петар Колев, лидер на Граѓанско демократска унија во Македонија, во интервју за БТВ.

Според него, Македонија има лицемерна политика – од една страна ги осудува ваквите настани, од друга страна на овој настан во Благоевград пристигнува секретарот на претседателот.

-Ако мислат дека со вакви двојни игри од времето на Југославија ќе ја осигураат европската иднина на македонските граѓани, длабоко се лажат, додаде тој.

Тој рече дека бугарската реакција на настаните во Благоевград заслужува високи пофалби – На таков начин достоен народ треба да одговори на таквите намерни провокации.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ