сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаКовид решенијата на сајтот ДСЗИ
spot_img

Ковид решенијата на сајтот ДСЗИ

Позитивните на КОВИД-19 од денеска ќе бидат објавувани на сајтот на Државниот и здравствен санитарен инспекторат, со име, презиме и адреса на која ќе се спроведува изолацијата на сите граѓани што ќе добијат позитивен резултат на ПЦР-тест во било која овластена лабораторија во државава. Од моментот кога овие податоци ќе бидат објавени на страната ќе се смета дека лицето примило решение за изолација.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ