петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаКај пензионер од Крушево најден цел арсенал оружје и муниција
spot_img

Кај пензионер од Крушево најден цел арсенал оружје и муниција

Криминалистичката полиција на СВР Битола во содејство со полициски службеници од ОВР Крушево вчера (26.06.2023), по претходно добиена судска наредба изврши претрес во дом и простории на П.К.(71) од Крушево.

При претресот пронајдени се над 60 пушки, над 60 пиштоли и околу 2000 парчиња ловечка и боева муниција од различен калибар, како и разни делови за пушки и пиштоли. За случајот е известен Јавен обвинител.

По целосно расчистување и документирање на случајот против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ