среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаСпортКаратето е најголем спортски амбасадор на Штип: Љупче Михајлов на прием кај...
spot_img

Каратето е најголем спортски амбасадор на Штип: Љупче Михајлов на прием кај градоначалникот по освоената бронза на ЕП во Прага

Љупче Михајлов денеска беше на прием кај градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, а по повод освоениот бронзен медал на ЕП за јуниори во Прага.

Јорданов истакна дека спортските успеси претставуваат најголема и најдобра промоција на секој град и секоја држава.

„Тренерите Сашко Жарко Арсовски се амбасасдори на Штип во каратетот и воопшто во спортот. Тие се генератори на успешни спортски кадри, а тоа го потврдија и преку овој успех со Љупче Михајлов“, истакна Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ