четврток, март 30, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsКам-бек на штипската Пастрмајлијада - Цетински и Розга со мега концерт за...
spot_img

Кам-бек на штипската Пастрмајлијада – Цетински и Розга со мега концерт за ерупција на градот под Исарот

По две години пауза, “Штипска пастрамалијада”повторно ќе се организира!
На 23ти и 24ти септември, Штип ќе биде центарот на најголемата манифестација

23ти Петок ќе настапат Јелена Розга, Џамбо Агушеви и ДНК

24ти Сабота ќе настапат Тони Цетински, музичката група Куку Леле и Зоран Илиев.

Оваа година Пастрамалијадата ќе биде најзабавниот и најгурманскиот настан во државата!

“На 23 и 24 Септември ветуваме неверојатен хепенинг со Тони Цетински, Јелена Розга, ДНК, Џамбо Агушеви, Куку Леле и Зоран Илиев, а штипските мајстори на најдобар можен начин ќе го промовираат неповторливиот штипски бренд – пастрамалија.
Ве покануваме на Пастрамалијада 2022, настан за кој долго ќе се зборува!”
, истакна Градоначалникот Иван Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ