среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип News„Кам-бек“ на „Весело Штурче”: Во Штип повторно се разиграни и развеселени детските...
spot_img

„Кам-бек“ на „Весело Штурче”: Во Штип повторно се разиграни и развеселени детските искрени срца (ФОТО)

Градоначалникот на општина Штип, Иван Јорданов вечерва бев присутен на премиерата на фестивалот за деца “Весело Штурче”, фестивал кој по повеќе од 20 години пауза повторно ги разигра и развесели детските искрени срца.

Голема благодарност до добро познатите музички имиња Филип Стевановски и Ирена Крстовска Стевановска кои несебично се вложија да го вратат сјајот на фестивалот.

Со поддршка од Општина Штип и општествено одговорни компании, овој фестивал повторно го доби заслуженото место на музичката сцена.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ