петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаСпортКам-бек на Ване Јованов во редовите на Брегалница
spot_img

Кам-бек на Ване Јованов во редовите на Брегалница

Екипата на Брегалница Штип промовира ново засилување за следната сезона во Првата македонска фудбалска лига. 

Нов член на штипјани е Ване Јованов, кој беше дел од таборот на „сините“ во сезоната 2017/18. Десното крило се враќа во Штип, откако минатата сезона настапуваше за екипата на Победа Прилеп. Низ кариерата 24-годишникот настапуваше и за екипите на Вардар, Академија Пандев и Саса Каменица. 

Јованов е второ засилување ова лето на Брегалница, откако клубот го врати Мартин Давков за следната сезона. Тимот од градот под Исарот и во следната сезона има амбиции за средината на табелата во ПМФЛ.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ