сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsКамион удри во новите патарини кај Штип, па се преврте | ФОТО
spot_img

Камион удри во новите патарини кај Штип, па се преврте | ФОТО

Како што може да се забележи од фотографиите кои пристигнаа до нашата редакција оштетени се и кабините од самата наплатна станица.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека нивна екипа ќе изврши увид, возачот не е повреден, а е причинета материјална штета.

Патарините кај Кадрифаково и Преод во Општина Свети Николе, се во изградба, а според најавите на директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми требаше да бидат готови до крајот на март.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ