петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаХороскопКако реагираат хороскопските знаци кога ќе се заглават во лифт?!
spot_img

Како реагираат хороскопските знаци кога ќе се заглават во лифт?!

На никого не му е сеедно ако се заглави во лифт. Самата помисла на такво нешто предизвикува многу луѓе да добијат напад на паника.

Некој ќе биде целосно парализиран од таквата ситуација, додека други ќе се обидат да повикаат помош или ќе ги засукаат ракавите и ќе се мачат со копчиња за чудесно да го решат проблемот. Колку и да изгледа смешно, астролозите велат дека секој хороскопски знак различно реагира кога ќе се соочи со оваа ситуација.

Во заглавен лифт прв ќе реагира бучниот ОВЕН: “Што е ова!? Како е заглавен лифтот? Што е овој начин” – вика Овенот “трпеливо” удирајќи на вратата.

Секако, тука е ЛАВОТ, веднаш „главен“ и во центарот на вниманието:

„Не грижете се! Јас ќе се справам со ова. Јас сум одговорен.

ШКОРПИЈА не си дозволува да биде втора:

“Што ти… Кој си ти? Зошто ти треба да се справиш со ова, јас ќе се снајдам!”

ВАГАТА која секогаш прво ќе се труди мирно да го реши проблемот, притоа секогаш неодлучна:

“Па, не се карајте…ајде да го решиме мирно. Да се ​​јавиме некого? Или сите да се обидеме да скокнеме за да тргне лифтот…? Или можеби треба да чекаме? Не знам, што да ние правиме!?”

БЛИЗНАЦИ, подготвени за приказна и вовед:

„А како си, од каде си, од околината? Само што дојдов на посета.“ Кога веќе ги запозна сите, продолжува да зборува како возбуден.

РАКОТ е веќе во депресија, зборува на телефон… со мама секако!

БИК – „Кога станува збор за тоа, да имаш што да грицкаш…“ Од чантата вади слатки, сокови, сендвич и чоколадни стапчиња.

ДЕВИЦАТА, секогаш педантна: „Каде е метлата, каде е метлата…правиш трошки во лифт!“

СТРЕЛЕЦОТ, склон кон авантури и веќе спакувани куфери, одамна доцни на лет до некоја далечна странска земја… Веќе размислува како ќе си ги врати парите и ќе ги вложи во нешто друго.

Додека ЛАВОТ и ШКОРПИЈАТА продолжуваат да се расправаат, ЈАРЕЦОТ се обидува да организира поправка на лифтот.

ВОДОЛИЈАТА ја отвора електричната кутија, се обидува да ги поправи инсталациите и да спаси луѓе.

РИБИТЕ седар во аголот на лифтот, сами… „Боже, сето ова е судбина, сите ќе загинеме!!!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ