понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМузикаИ тоа се случи: Марија Шерифовиќ ќе стане мајка, веќе е познато...
spot_img

И тоа се случи: Марија Шерифовиќ ќе стане мајка, веќе е познато и името на детето!

Марија Шерифовиќ откри дека би сакала наскоро да биде во улогата на мајка. Марија пред неколку години изјави дека би сакала да биде мајка на момче, а нејзината желба до денес не се променила.

Победничката на Евровизија изјави дека со нетрпение го чека овој момент кој веројатно се ближи - мистериозно прокоментирала популарната пејачка. 

„Генерално, се што има врска со дете е сериозна работа и за тоа нема шеги. Сакам да станам мајка, верувам дека сум подготвена да го зачнам и одгледам животот на Шерифовиќ помладиот. Знам како ќе се вика, но не можам да кажам“, изјави Марија Шерифовиќ.

Марија открила дека може да се замисли себеси во венчаница и дека сака огромен бел фустан.

„Ми изгледа маестрално. Не замислував запросување, но веќе имам пробано венчаница и одлично ми стои. Дефинитивно ќе земам „Валентино“ од 20 метри да се влече зад мене и сигурно ќе биде една од најубавите венчаници што луѓето ја виделе “, откри Шерифовиќ.


ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ