среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsИ во сабота нa работа: Општина Штип продолжува со реализација на проектот...
spot_img

И во сабота нa работа: Општина Штип продолжува со реализација на проектот „Штип без кал“ – Санација на уште една улица во населба Балканска (ФОТО)

Со проектот „Штип без кал“ денеска беше опфатена уште една улица во населба Балканска.

Екипите на терен работеа на трасирање и тампонирање на улицата, а во наредните денови истата ќе биде и целосно асфалтирана.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ