среда, септември 27, 2023
Google search engine
ПочетнаСветИМА МАЛ НАПРЕДОК ВО ПРЕГОВОРИТЕ Средбата Зеленски-Путин е можна, ама прво да...
spot_img

ИМА МАЛ НАПРЕДОК ВО ПРЕГОВОРИТЕ Средбата Зеленски-Путин е можна, ама прво да се подготвиме

Има одредени позитивни поместувања, ми велат преговарачите од наша страна, рече Путин во друштво на неговиот белоруски колега Лукашенко, со кој денеска се состануваат.

Има мало поместување во преговорите меѓу Украина и Русија, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин, иако не прецизираше во врска со што, додека официјален Кремљ не негира дека тет-а-тет средба Путин-Зеленски е можна, но со претходна подготовка.

– Има одредени позитивни поместувања, ми велат преговарачите од наша страна – рече Путин на средбата со неговиот белоруски колега Александар Лукашенко, додавајќи дека разговорите продолжуваат „практично на дневна основа“.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ