петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаИзвестување: Поради натпревар во автомобилизам викендов ќе има прекин во сообраќајот на...
spot_img

Известување: Поради натпревар во автомобилизам викендов ќе има прекин во сообраќајот на патниот правец кон Пониква

Сообраќајот на патниот правец од кочанското село Бејли кон Пониква ќе биде затворен денеска и утре поради одржување меѓународен натпревар во автомобилизам од календарот на ФИА-ЦЕЗ на ридски патеки.

Автомотосојузот информира дека патниот правец денеска и утре ќе биде затворен од полицијата во 10 часот.

Од 12 часот денеска ќе се одржуваат тренинзите, а утре од 12 часот ќе се одржува натпреварот. Патниот правец двата дена ќе биде затворен до завршување на тренинзите и натпреварот. 

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ