среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаСпортИзбрана идеалната петорка во Евролигата
spot_img

Избрана идеалната петорка во Евролигата

Кошаркарската Евролига денеска го соопшти составот на идеалниот тим за актуелната сезона во кој се најдоа играчи на Барселона, Реал Мадрид, Олимпиакос, Монако и Анадолу Ефес.

Во изборот на идеалниот тим гласаа новинари, навивачи, како и капитените и тренерите на евролигашките екипи.

Фајналфор турнирот за оваа сезона е на програмата од 19 до 21 мај во Белград, а двете полуфинални двојки се Олимпиакос – Анадолу Ефес и Реал Мадрид – Барселона.

Идеалната петорка ја сочинуваат:

Никола Миротиќ (Барселона)

Мајк Џејмс (Монако)

Шејн Ларкин (Анадолу Ефес)

Саша Везенков (Олимпиакос)

Валтер Таварес (Реал Мадрид)

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ