петок, март 31, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsИван Јорданов не го заборави Дамјан Давков: Штипскиот питагора доби ваучер и...
spot_img

Иван Јорданов не го заборави Дамјан Давков: Штипскиот питагора доби ваучер и поддршка за уште поголеми успеси во иднина

Младиот математички гениј, Дамјан Давков денес беше на прием кај градоначалникот на Штип, Иван Јорданов по повод освоениот сребрен медал на Светската математичка Олимпијада.

„Штипскиот Питагора успеа повторно да не направи горди. Затоа, денес во Општина Штип на Дамјан Давков му беше врачен мал подарок, вредносен ваучер, со цел да му покажеме дека го вреднуваме неговиот успех и го мотивираме да продолжи да нижи успеси на секое поле“, стои во соопштенито на Јорданов!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ