петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаСпортИбрахимовиќ ефект: Шампионско славје со „Јутро је“, гласот на Нада Топчагиќ одекна...
spot_img

Ибрахимовиќ ефект: Шампионско славје со „Јутро је“, гласот на Нада Топчагиќ одекна на улиците низ Милано (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ веќе одамна откри дека песната „Јутро је“ од Нада Топчагиќ ја обожава и често ја слуша и пее, а овојпат со оваа песна ја прослави освоената шампионската титула на Милан.

Српскиот хит стана доста популарен во соблекувалната на Милан, кој оваа сезона се израдува на титулата во Серија А.

Милан чекаше дури единаесет години на трофеј во домашното првенство. Истиот го освои со гостинска победа кај Сасуоло минатиот викенд. Погледнете како изгледаше шампионското славје на „росонерите“ со „Јутро је“.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ