петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаСпортИБРАХИМОВИЌ ВО СОЛЗИ ОБЈАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА Ѓоковиќ прв му испрати порака
spot_img

ИБРАХИМОВИЌ ВО СОЛЗИ ОБЈАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА Ѓоковиќ прв му испрати порака

Легендарниот шведски фудбалер постигна вкупно 511 гола и освои шампионски титули во четири земји, но една вреден пехар му недостасува.

Златан Ибрахимовиќ (41) вчера се прости од фудбалот ставајќи крај на својата професионална играчка кариера. По натпреварот помеѓу Милан и Верона, легендарниот шведски фудбалер објави дека со истекот на договорот со Милан завршува и неговата фудбалска кариера.

Ибрахимовиќ со многу емоции и солзи во очите се прости од навивачите.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ