сабота, септември 30, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsЗимска идила среде пролет: Дедо април и пркоси на баба марта, вечерва...
spot_img

Зимска идила среде пролет: Дедо април и пркоси на баба марта, вечерва Штип го обелува снег (ФОТО)

Времето се менува, а метеоролозите по примерот на Белград, Србија, најавуваат студено и променливо време, крајно не типично за овој месец.

Температурите деновиве ќе паѓаат и се враќаат кон зимата, па не даруваат со лапавица и снег.

Доколку продолжи да врне цела ноќ, до утре може да имаме и неколку сантиметри нов снег на Маврово, како и на повисоките места низ Македонија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ