петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонија„Згрми“ и Ефто Пупиновски: Мали, бедни, мизерни предавници, народот ви кажа „НЕ“
spot_img

„Згрми“ и Ефто Пупиновски: Мали, бедни, мизерни предавници, народот ви кажа „НЕ“

Мали, бедни, мизерни предавници. Народот ви кажа „НЕ“! Историјата покажала дека никој не победил здружен народ кој застанал во одбрана на ВИСТИНАТА, порачува легендарниот македонски пејач, Ефто Пупиновски.

,,МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЖИВЕЕ, а вие со овој предавнички чин само што ја ПОГРЕБАВТЕ вашата СДСМ за сите времиња. Народот ќе ви суди” , вели Пупиновски.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ