петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаЗа првпат се огласи и Јулија по смртта на својата ќерка: Мојот...
spot_img

За првпат се огласи и Јулија по смртта на својата ќерка: Мојот ангел одлета, ми се откорна од срцето!

Денес почина 41-годишната уметница Андријана Мациева, ќерката на познатата пејачка и водителка Јулија Мациевска, по долга и тешка борба со ракот.

Скршена од болка, Јулија се огласи на социјалната мрежа Фејсбук каде што напиша трогателна објава.

„Мојот ангел одлета, ми се откорна од срцето, од утробата мојата прва љубов, мојата единствена розба, мојата Андријана. Мојата зеница, мојата светлина, моето добро девојче, мојата голема уметница… болиии.. болиии… болиииии“, напиша Јулија на својот Фејсбук профил!

Пејачката претходно објави апел до нејзините пријатели и познаници да се молат за нејзината ќерка која се бори за живот на клиниката за онкологија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ