петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаЗа првпат во Штип, Макфест оваа година ќе биде збогатен со уште...
spot_img

За првпат во Штип, Макфест оваа година ќе биде збогатен со уште еден придружен настан на плоштад „Слобода“ (ФОТО)

Оваа година за првпат во Штип, Макфест ќе биде збогатен со уште еден придружен настан на Плоштад Слобода!

Масовноста на реномираниот фестивал ја зголемуваме со настан во името на виното и музиката, на кој во живо ќе се проследат двете фестивалски вечери, а потоа ќе следуваат изведби на најголемите хитови од истиот.

На овој несекојдневен настан ќе се потсетиме на: „Кога те нема“ од Хелена Благне, „Таму кај што си“ од Ристо Самарџиев, „Осамен“ од Трајче Манев, „Виолина и гитара“ од Дуле и Коки, сѐ до „Никогаш не вели никогаш“ од Антонија Гиговска, „Тажна љубов, среќна песна“ од Тамара и многу други незаборавни мелодии!

Поканети сте сите, затоа што Штип овој викенд ќе пулсира во ритамот на Макфест!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ