понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаЗа едни Задушница, за други продолжен викенд
spot_img

За едни Задушница, за други продолжен викенд

Денешниот неработен ден, поради верскиот празник Задушница и продолжениот викенд, предизвикаа зголемен број возила да има на Граничниот премин „Богородица“.

Како што може да се забележи од камерите поставени на граничните премини, најмногу возила утрово се упатиле кон соседна Грција, на преминот „Богородица“, додека на „Меџитлија“ кај Битола бројот е помал.

На граничните премини кон Србија утрово не се забележани поголем број на возила.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ