среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМагазинЗдравјеЗа добар почеток на денот: Утринско зелено смути
spot_img

За добар почеток на денот: Утринско зелено смути

Потребни состојки:

-100 г спанаќ

-500 мл вода

-2 јаболка

-1 банана

-1/2 лимон

Начин на подготовка:

Излупете ја баната, исцедете го лимонот, исечете ги јаболката и исчистете ги од семки. Спанаќот добро исчистете го и измијте ги листовите.

Ставете го спанаќот во блендер, додадете ја водата, па измешајте. Потоа додадете ги останатите состојки во мискерот и повторно мешајте додека не добиете еднолична смеса.

Послужете во чаша и уживајте во вкусот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ