среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsЗа десетина дена новоселци ќе уживаат во новиот СРЦ Ново Село
spot_img

За десетина дена новоселци ќе уживаат во новиот СРЦ Ново Село

“Спортско рекреативниот центар Ново Село сѐ уште е во изградба, но за многу кратко време ќе стане новата урбана локација, каде граѓаните во топлите денови ќе можат да го поминуваат слободното време.Штип конечно ќе почне да наликува на модерен град!” изјави Градоначалникот Иван Јорданов

извор: mnet.mk
ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ