петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаЗатвореник со бесење си го одземал животот во затворот во Штип!
spot_img

Затвореник со бесење си го одземал животот во затворот во Штип!

Затвореник од Свети Николе решил да си го одзеде животот со бесење во затворот во Штип. По пријавата пристигнала и лекарска екипа, но истата само го констатирала трагичниот исход за кој нема траги на насилство.

Оваа информација ја потврдија и од СВР-Штип. Увид извршила увидна екипа од секторот за внатрешни работи – Штип, а за настанот е запознанен и јавен обвинител.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ