сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЗатвореник од Штип со остар предмет нападнал здравствен работник при подигање на...
spot_img

Затвореник од Штип со остар предмет нападнал здравствен работник при подигање на метадонска терапија

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(30) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз здравствен работник и здравствен соработник при вршење здравствена дејност“.

Имено на 10.01.2023 во просторија во Казнено-поправната установа Затвор Штип, каде што издржувал казна затвор, при подигање на метадонска терапија, пријавениот започнал вербална расправија, по што се обидел со остар предмет да нападне вработен како медицински техничар, но бил спречен од затворските полициски службеници.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ