недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsЗапочна реконструкцијата на спортското игралиште во населбата Чардаклија (ФОТО)
spot_img

Започна реконструкцијата на спортското игралиште во населбата Чардаклија (ФОТО)

Започна реконструкцијата на спортското игралиште во населбата Чардаклија. Истата ќе опфати повеќе активности, меѓу кои поставување на татран подлога и реквизити.

Откако ќе заврши реконструкцијата, ќе се извриши целосно уредување на околното игралиште.

Станува збор за спортски центар кој е многу важен за оваа населба, особено ако се има во предвид дека овде се игра најсилниот турнир во мал фудбал на територијата на општина Штип, а кој прерасна во традиција во чест на нашиот сограѓанин Влатко Петров, бранител кој загина за Македонија во војната во 2001 година.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ