понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаСпортЗапочна пријавувањето на екипи за Меморијалниот турнир во мал фудбал „Влатко Петров“...
spot_img

Започна пријавувањето на екипи за Меморијалниот турнир во мал фудбал „Влатко Петров“ во Чардаклија, Штип

Драги штипјани и љубители на спортот, започна пријавувањето за овогодинешното издание на меморијалниот турнир во мал фудбал „ВЛАТКО ПЕТРОВ 2023“, кое ќе трае во период од 17.06.2023 до 06.07.2023 за кога е закажана ждрепката на екипите по групи.

Пријавувањето може да го направите преку контактирање на следните лица:

  • 076/444-038 – Васе
  • 078/355-978 – Даниел
  • 075/206-494 – Стефан

или преку официјалнaтa електронска пошта на турнирот:

prijava@vlatkopetrovturnir.mk

Ве молиме пред пријавата задолжително да го прочитате правилникот кој што можете да го најдете на нашиот официјален веб сајт:

www.vlatkopetrovturnir.mk/prijavuvanje/

Награден фонд од 210 000 денари

  • I место – 110 000 денари
  • II место – 55 000 денари
  • III место – 30 000 денари
  • IV место – 5000 денари

Индивидуални награди за најдобар стрелец, најдобар голман, пехари, плакети, признанија и уште многу други изненадувања.

Котизација за учество : 3000 денари

Распоредот на натпреварите ќе биде познат 2 до 3 дена по завршување на ждребот, во зависност од бројот на пријавените екипи.

Бројот на екипи е неограничен.

Натпреварите ќе се играат на спортскиот центар Влатко Петров во населбата Чардаклија – Штип на тартан подлога.

НАПОМЕНА

И ПОКРАЈ ПАРИЧНИТЕ НАГРАДИ, ТУРНИРОТ Е ОД МЕМОРИЈАЛЕН КАРАКТЕР И СЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ ЕКИПИТЕ ДА БИДАТ ФЕР И КОРЕКТНИ, ВО СПРОТИВНОСТ СЛЕДИ ДИСКВАЛИФИКАЦИЈА!

Организатор

Здружение на граѓани

ВЛАТКО ПЕТРОВ Чардаклија

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ