петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЗапочнаа активностите за проширување на крстосницата во населба „Сењак“ во Штип
spot_img

Започнаа активностите за проширување на крстосницата во населба „Сењак“ во Штип

Започна проширувањето на крстосницата во населба “Сењак”.

Пред недела дена надлежните истакнаа дека хаосот во овој дел од градот ќе се регулира со светлосни сигнали денеска започна проширувањето.

Времените објекти и тортоарите ќе бидат отстранети, а потоа ќе се пристапи кон останати активности.

извор: mnet.mk

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ