сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаЗапален Градскиот стадион во Тетово, дел од дуќаните и трибините претворени во...
spot_img

Запален Градскиот стадион во Тетово, дел од дуќаните и трибините претворени во пепел (ВИДЕО)

Голем пожар синоќа го зафати подтрибинскиот простор на Градскиот стадион во Тетово, во кој изгореле и дел од столчињата на една од трибините, информираа од тетовската пожарна служба.

Пожарот почнал откако се запалил делот со деловните простори под трибината, а потоа се проширил и на трибината на која изгореле дел од столчињата. Пожарот избил во 20:35 часот, а локализиран е околу 21:45 часот, притоа изгаснат со четири возила на противпожарната служба.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=253&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ftetovoinfo%2Fvideos%2F1968298753357202%2F&show_text=false&width=560&t=0

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ