сабота, септември 30, 2023
Google search engine
ПочетнаБалканЗапалено српско знаме на Косово, ранети тројца Срби - Снајперисти ги бранат...
spot_img

Запалено српско знаме на Косово, ранети тројца Срби – Снајперисти ги бранат општините, нови тензии на Балканот

Специјалните сили на косовската полиција синоќа поставија опрема за разбивање демонстрации и бодликава жица.Најтензично ноќеска беше во Звечан, каде со истрели од огнено оружје раниле тројца Срби, од кои еден е тешко повреден, а лекарите се борат за неговиот живот. Фрлен е солзавец и 30 шок бомби, а од прозорецот на зградата на Општината ѕиркаат снајперисти.

Србите  имаат две барања: Да си заминат нелегитимните градоначалници и да се повлечат членовите на РОСУ од север и од општинските згради.

Синоќа пак знамето на Република Србија, кое се наоѓа до споменикот на Милош Обилиќ во Грачаница било запалено од непознати сторители

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ