вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsЗабрзано се гради новиот модерен рекреативен центар во штипски Дузлак (ВИДЕО)
spot_img

Забрзано се гради новиот модерен рекреативен центар во штипски Дузлак (ВИДЕО)

Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, на својот ФБ профил објави видео од ветеното е веќе оствареното, укажувајќи дека наскоро населба Дузлак ќе добие модерен спортско рекреативен центар!

Спортот е еден најголемите амбасадори на државата, а самите спортисти со своите успеси придонесуваат за вистинска промоција на Штип и Македонија.

Токму поради ова и вреди да се инвестира во спортски терени.

https://fb.watch/e_kx9IXtST/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ