среда, септември 27, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаЖелезничкиот сообраќај работи по принципот - „Бутни ме да тргнам“: Возот од...
spot_img

Железничкиот сообраќај работи по принципот – „Бутни ме да тргнам“: Возот од Скопје не стигнал до Велес, па патниците на полноќ доодувале пешки

Средата вечер патниците во вечерниот воз од Скопје за Велес, која поаѓа во 22,30 часот имале непријатна епизода при пристигнувањето во железничка станица Велес.

Патници велат дека морале да одат пеш за да стигнат до станицата во Велес оти возот не можел да стигне до станицата, објави СДК.мк

„Пред да стигнеме во Велес, возот сопре на сигналот, на влезот во станицата. Ни кажаа дека нешто со сигнализација е расипано и ќе треба да чекаме да се поправи, требало да дојде некое лице од Неготино. Не ни кажаа колку време ќе чекаме, па сите колку што бевме во возот решивме пеш да ги изодиме тие неколку стотини метри од станицата. По мрак, газејќи по прагови стасавме некако пред полноќ. Одевме пеш од мостот на Вардар кај Башино село до станица“, вели еден од патниците.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ