вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаЖан Митрев се огласи за „НЕЧИСТА КРВ“, скандалот кој ја крена Македонија...
spot_img

Жан Митрев се огласи за „НЕЧИСТА КРВ“, скандалот кој ја крена Македонија на нозе: Ќе ги искористиме сите правни можности согласно законите!

Клиниката „Жан Митрев“ е згрозена од реакциите на јавноста. Во соопштението испратено до медиумите, клиниката за коментарите велат дека е говор на омраза упатен кон нив.

За истражувачката документарна сторија на ИРЛ, посочуваат дека е „фабрикувана информација за креирање на лажна слика“. За нив, документарецот „Нечиста крв“ е неоснован напад на институцијата.

Во него, нема конкретен демант на целата сторија.

Соопштението го пренесуваме во целост:

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ