среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаЕсен во јуни: Македонија ја чека пороен дожд и силен ветер
spot_img

Есен во јуни: Македонија ја чека пороен дожд и силен ветер

Времето денеска ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Наместа врнежите ќе бидат пообилни (и над 20 л/м2). Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. УВ=5

Утринските температури ќе се движат од 8 до 16 степени, а дневните од 17 одо 25 степени.

До понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локални поројни врнежи од дожд, на места пообилни и проследени со грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на поинтензивни процеси во форма на невреме со град.

Од вторник ќе настапи стабилизација со пораст на дневната температура.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ