понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаЕсента доаѓа: Невреме, пороен дожд и грмежи – УХМР со нова временска...
spot_img

Есента доаѓа: Невреме, пороен дожд и грмежи – УХМР со нова временска прогноза!

Под влијание на јужно воздушно струење, од денеска ќе има значителен пораст на температурата. Особено топло ќе биде утре и во петок, кога дневната температура ќе биде над вообичаениот просек и ќе биде активно жолто ниво на опасност од високи температури, најавуваат од УХМР.

Истовремено, додаваат од УХМР, и ќе дува засилен западен ветер, особено во западните делови .

Според УХМР, во во сабота ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а во недела ќе дува силен северен ветер кој најпрвин во северните делови ќе донесе заладување.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ