среда, септември 27, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаЕмоции, љубов и непребол: Првпат по пет години Горан Ангелов заедно со...
spot_img

Емоции, љубов и непребол: Првпат по пет години Горан Ангелов заедно со семејството!

Горан Ангелов, од групата која доби драконски казни за 27 април за наводен тероризам, прв пат после пет години е заедно со семејството.

Откако Ангелов беше осуден на 12 години затвор, во писмо до сопругата Наташа ѝ напиша да не тагува и да се чува.

,,Нате, мојов живот повеќе не ми припаѓа мене. Тој и е завештаен на една друга армасица, понесреќна и посвета од сите нас. Нејзе и припаѓам со цело мое битие, до последна капка крв, до последен здив. Тоа е Македонија. Ќе ми фалите секој момент од денот, секоја секунда, и ти и децата, а и старата. Сакам сите да знаат, дека не постои таков пишан збор кој може да ја опише мојата почит кон тебе и кон све што правиш за нашето семејство. Чувај се, чувај ми ги децата. Пази ми ја и мајка, тешко и е. Не тагувај, да знаеш дека и покрај се, мене ми е задоволство да и го посветам мојот живот на Македонија. Чувај ми се, Наташа” , пишува Ангелов во писмото до сопругата и семејството што беше објавено на Фејсбук.

Видеото можете да го погледнете тука: https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F100075816384196%2Fvideos%2F726443995475652%2F&show_text=false&width=267&t=0

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ