среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsЕден поинаков Штип: Почна реконструкцијата на дворот во „Дом на Млади“ -...
spot_img

Еден поинаков Штип: Почна реконструкцијата на дворот во „Дом на Млади“ – Штипјани добиваат културен центар со нов модерен и урбан изглед (ФОТО)

Денес започна реконструкцијата на дворното место на ОУК Дом на млади.

Со овој проект е предвидено да се задржи автентичноста на постоечките каскадни платформи и добивање на нов, модерен и урбанизиран изглед.

Вкупниот буџет на проектот е во износ од 6.409.877, 00 денари со вклучен ДДВ, од кои 3.856.000,00 денари средства обезбедени од Општина Штип и 2.555.000, 00 денари од Програмата за рамномерен регионален развој.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ